OZN: PŘEJEME VÁM HEZKÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A NOVÉHO ROKU

| Nejčastěji kladené otázky

8. února 2015 v 1:44 |  Časté otázky
CO JE TO RPG?
- RPG - tato zkratka v původním znění je ROLE PLAY GAME nebo-lu hra na hrdiny (na principu Dračí Doupě), která je vytvožena na základě virtuálním světě, který utváříte činy své postavy či postavy ostatních.

O ČEM JE TATO HRA?
- Post-apokalyptická RPG hra odehrávající se v prostředí po nukleární válce, která zničila skoro celou zemi. Jenom hrstce lidí se povedlo utéct do Vesmíru na stanici jménem "THE ARK". Tam žili dlouhá léta dokud pomalu nepříchazeli o své zásoby jídla, ale i kyslíku, proto se rozhodli pro radikální řešení, vyslat 50 lidí, které nebudou postrádat na Zem, aby jim dali vědět, zda se tam dá být.

CO MÁM UDĚLAT PRO TO, ABYCH SE ZAPOJIL/A?
- V první řadě je nejlepší si projít web, kde si přečíst o čem vlastně hra je a zda Vám to téma vyhovuje. Následně jsou důležité k přečtení pravidla a jako další krok je vytvoření a zaslání registrace, která Vám po přijetí umožní hrát s Vaší postavou. V neposlední řadě chuť se zapojit do hry :)

KAM MÁM POSLAT SEPSANOU REGISTRACI?
- Hotovou registraci zasílejte na emailovou adresu : theark@seznam.cz

ZA KOHO TEDY MOHU VE HŘE HRÁT?
- Pokud se bavíme o rasové záležitosti, tak je zde navýběr: ČLOVĚK, AUREK, ASPEKT, YUTORIAN, ATRIAŤAN, DRAKOVEC, DRUID, SYLVARI

- Jestli se ptáte na začlenění skupin, tak je možnost: ČLEN PADESÁTKY, KOLONISTA, VYHNANCI, NPC...

CO JE TO NPC?
- Zkratka NPC znamená NON PLAYER CHARACTER. Jde převážně o postavy, které jsou důležité pro hru, ale prozatím si za ně nikdo nechtěl udělat registraci. Pokud ovšem chcete více postav, tak si můžete založit NPC postavu bez registrace, jenom sepíšete její povahu, věk, jméno + příjmení a co dělá jako práci + vzhled.

MOHU POUŽÍT VZHLED ČI POSTAVU Z THE100, KDYŽ JE HRA TÍMTO TÉMATEM INSPIROVANÁ?
- Ano, můžete. Jediná podmínka je, že se nesmí vzhled vícekrát opakovat, proto je důležité projít rubriku "CHARAKTERY" a podívat se zda už tady někdo, za tu postavu či vzhled nehraje. Jinak pokud přizpůsobíte postavu hře, tak nemáme problém, aby tady byla i původní postava ze seriálu.

NEMÁM POSTAVU ÚPLNĚ PROMYŠLENOU, ALE CHCI HRÁT, MOHU SI POSTAVU V PRŮBĚHU PŘEPSAT?
- Pokud si zachováte její základ a nezměníte ji úplně charakterově či vzhledově, ale naopak některé pasáže historie či povahy rozepíšete, tak je to dovoleno, ale informujte o tom prosím Správce, aby měl přehled.

POSLAL/A JSEM REGISTRACI NA MAIL, ALE POSTAVA NENÍ NA WEBU?!
- Občas se stává, že mají e-maily prodlevu mezi odesláním a příjmem + i naši Správci chodí do práce či školy, takže Vás prosíme o trpělivost. Pokud nedostanete do dvou dnů odpověď se schválením či co vylepšit, zkuste ji poslat znovu a nebo upozornit Správce ( Vždy je lepší po odeslání registrace správci napsat do vzkazů ať si všimne dříve )

CHÁPU TO DOBŘE, ŽE LIDÉ NEMAJÍ ŽÁDNÉ SCHOPNOSTI?
- Přesně tak. Lidé jako rasa nemohou mít žádnou schopnost, pokud pro ni chcete něco lepšího, bavíme se ovšem o dovednostech (lhaní, kradení, vnímavost, citlivost atd). Ale plnohodnotnou schopnost mohou mít jenom nadpřirozené rasy.

BUDU DELŠÍ DOBU NEAKTIVNÍ, MUSÍM DÁT NĚKOMU VĚDĚT?
- Ano, napište prosím správcům od kdy do kdy budete nepřítomni ať s tím počítají, pokud se týden či více neukážete na místnosti bez jakékoliv omluvy, bude Vaše postava z webu odstraněna, pro její neaktivitu.

KDYŽ BUDU PRAVIDELNĚ HRÁT, BUDU Z TOHO MÍT NĚCO?
- Kromě zapojování se do hry, utváření děje a dobrého pocitu?! ANO! Veškeré aktivní hráče odměňujeme každý měsíc bodovacím systémem, který slouží pro budoucí vylepšení postavy ( výpis věcí, které si můžete pořídit najdete zde a zde )

KDE SE MOMENTÁLNĚ ODEHRÁVÁ DĚJ HRY?
- Momentálně se prostředí odehrává ve futuristickém městě nesoucí jméno KOLONIE, kterému vládl Dante Darkbloom Morningstar, ale k jeho smůle byl svržen poté, co celý zbytek posádky Archy se dostal na Zem a Khal Berger se dostal k moci a nyní vládne Kolonii pevnou rukou za pomoci Federace, která se snaží pochytat a zabít všechny nadpřirozené bytosti, protože jenom lidská rasa je ta čistá.

KDE ZJÍSTÍM NOVINKY, KTERÉ SE ODEHRÁLY?
- Je více možností, aktuální věci můžete najít na této stránce v levém bočním menu s nápisem "IMPORTANT UPDATES". Jako další možnost můžete projít rubriku "AKTUALIZACE", ale nejvíce doporučujeme sledovat články, které se přidávají do sekce BEHIND THE WALLS, v těchto novinách se zaznamenává veškerá aktivita hry, která je důležitá pro budoucí hry či jenom jde o drby. Další možností je rovněž sledovat náš FACEBOOK.

CHTĚL/A BYCH EVENT PRO SVOU POSTAVU, ALE ABY SE ZAPOJILI I OSTATNÍ, CO PRO TO MÁM UDĚLAT?
- Jestli Vás napadá přímo nějaký event, tak neváhejte a informujte o tom Správce, který si Vás vyslechne a následně s Vámi probere, zda něco takového se hodí do hry či ne. Nebo se s Vámi domluví a poupraví se. Dále stačí už jenom dohodnout datum, kdy to bude vyhovovat všem a s informativním článkem se vše uveřejní na web, záleží na Vás jestli si budete event moderovat sami (tím získáte více bodů) a nebo to za Vás vezme někdo jiný, ale je důležité i tohle se Správcem probrat.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Jak mám hrát?

- Pro hru v místnosti máte hned několik způsobů:
a) využití závorek ( ) - Závorky se využívají v případě, pokud Vaše postava něco zrovna provádí, např. ( jdu po městě a kopu nohou do kamínku)
b) využití uvozovek " " - Uvozovky se využívají v případě, pokud Vaše postava zrovna něco říká, např " Já Ti říkala,že jsem tam šla,ale ty jsi mi to nevěřil"
c) využití hvězdiček * * - Hvězdičky se využívají v případě, pokdu Vaše postava něco zrovna provádí a nevyhovují Vám závorky, např. * jdu po městě a kopu nohou do kamínku *
d) využití bez uvozovek - Vyjádření slov vyřčena Vaší postavou můžete taktéž použít bez uvozovek, např. Říkala jsem Ti, že jsem tam byla ... V tomto případě by bylo vždy dobré dodat jak se v tu chvíli Vaše postava tváří či co dělá
e) využití Ich formy - Ich formu využívejte, pokud Vám vyhovuje psát, co Vaše postava dělá z Vašeho úhlu pohledu jako by jste to byli Vy
f) využití Er formy - Er formu využívejte, pokud Vám vyhovuje psát, co Vaše postava dělá z úhlu pohledu třetí osoby jak to v příbězích bývá

Rozepisujte se!
Nehrajeme na dvou místech zároveň!
Popisujte okolí kolem sebe, co má vaše postava na sobě, jak se cítí, kam jde!
Zavařte své postavě, nemusí se jí neustále dařit!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama