OZN: PŘEJEME VÁM HEZKÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A NOVÉHO ROKU

Únor 2015

| Pravidla

8. února 2015 v 23:46 Pravidla
Než začnete tvořit postavu, prosím přečtěte si tato pravidla, jelikož s Vaší registrací s nimi automaticky souhlasíte. Pokud hrajete RPG už nějakou dobu, tak nějaké ty pravidla zajisté znáte, jenom mají jinou obdobu. Pokud, ale jste nováčci, může Vám to připadat jako složitý a dlouhý článek, ale o nic těžkého opravdu nejde. Jestli máte nějaké dotazy nebo by jste rádi zavedli nějaké pravidlo, které Vám tu chybí tak můžete na chatu vyhledat jednu ze Správkyň nebo navštívit "WISHLIST", kde můžete své návrhy psát.

| PRAVIDLA REGISTRACE
- Pro hru v této místnosti je důležité mít vytvořený účet na serveru chatujme.cz
- Před vytvořením postavy si projděte celý web
- Pokud máte nějaké dotazy nebojte se obrátit Správce
- Počet postav je nově neomezen, pokud budete stíhat za své postavy hrát
- Bez registrace není možno hrát, pokud úplně nezačínáte a nedomluvíte se se Správcem, který Vám povolí zkušební hru
- Dodržujte registrační formulář
- S registrací souhlasíte s pravidly

| PRAVIDLA ČISTKY POSTAV
- Pokud se uživatel bez předchozí či dodatečné omluvy nebo nahlášení nepřitomnosti (SPRÁVCI) neukáže v místnosti (týden a více), bude jeho postava odstraněna z webu a uložená do Archívu.
- Každá smazaná postava bude přeložena do Archívu, pro dodatečné obnovení, kdyby si to hráč rozmyslel
- Při smazání postavy se automaticky uvolňuje předtím zabraný faceclaim
- Se smazáním postavy se rovněž uvolňuje předtím zabraná schopnost

| PRAVIDLA MÍSTNOSTI
- Žádáme Vás ať v místnosti nepoužíváte vulgarismy, rasismus a další nevhodné komponenty, které by mohly jakkoliv narušovat chod místnosti a hry.
- Do místnosti nepatří žádné reklamy či spamování !
- Dodržujte zásady slušného chování a hraní
- VŠE CO SE NETÝKÁ HRY OZNAČUJTE TERMÍNEM MIMO HRU ČI ZKRÁCENĚ MH!

- Dodržujte prosím dané prostředí hry a veškerá předem stanovená fakta

- Pokud chcete své postavy více sblížit a hrát intimnosti, tak je NUTNÉ se přesunout do šeptu, kde nenarušíte nikomu hru! Nikdy nevíte, kdy se v místnosti může objevit někdo mladší věku 18cti let a nahlásit to Adminům či rodičům. Nedodržení tohoto pravidla se bude přísně trestat!

| OMEZENÍ
- METAGAMING - je přísně zakázáno ovlivňování cizích postav než Vaší vlastní. Nechte jim šanci reagovat na Váš příspěvek a neurčujte jim, co mohou a nemohou dělat.

- GARY SUE / MARY SUE - ihned se zamítají registrace, které naznačují, že je postava příliš dokonalá ve všem. Nikdy se ji nestlo nic špatného. Nikdo není dokonalý.

- KŘIŠŤÁLOVÁ STĚNA - Vaše postava by neměla být ovlivňována Vaší náladou či čímkoliv, co se děje ve Vašem životě. Vy jako hráči máte nad svou postavou trochu navrch, jelikož znáte určité podrobnosti o postavách druhých, které jsou uveřejněny na tomto webu. Tohle ale Vaše postava neví, pokud se neodehrála nějaká komunikace mezi postavama.

| Seznam Adminů

8. února 2015 v 23:28 Admini
_Emma | EmmaJames

_Stát: Česká republika
_Pozice: Hlavní admin, vyřízení registrací, organizátor akcí, grafická+technická podpora, pomoc hráčům, správce FB

_Popy | popc0rn

_Stát: Česká republika
_Pozice: Herní admin, vyřízení registrací, organizátor akcí, pomoc hráčům


_Minato | Minatosuegewara

_Stát: Česká republika
_Pozice: Herní admin, organizátor akcí, pomoc hráčům, reklamní podpora| Nejčastěji kladené otázky

8. února 2015 v 1:44 Časté otázky
CO JE TO RPG?
- RPG - tato zkratka v původním znění je ROLE PLAY GAME nebo-lu hra na hrdiny (na principu Dračí Doupě), která je vytvožena na základě virtuálním světě, který utváříte činy své postavy či postavy ostatních.

O ČEM JE TATO HRA?
- Post-apokalyptická RPG hra odehrávající se v prostředí po nukleární válce, která zničila skoro celou zemi. Jenom hrstce lidí se povedlo utéct do Vesmíru na stanici jménem "THE ARK". Tam žili dlouhá léta dokud pomalu nepříchazeli o své zásoby jídla, ale i kyslíku, proto se rozhodli pro radikální řešení, vyslat 50 lidí, které nebudou postrádat na Zem, aby jim dali vědět, zda se tam dá být.

CO MÁM UDĚLAT PRO TO, ABYCH SE ZAPOJIL/A?
- V první řadě je nejlepší si projít web, kde si přečíst o čem vlastně hra je a zda Vám to téma vyhovuje. Následně jsou důležité k přečtení pravidla a jako další krok je vytvoření a zaslání registrace, která Vám po přijetí umožní hrát s Vaší postavou. V neposlední řadě chuť se zapojit do hry :)

KAM MÁM POSLAT SEPSANOU REGISTRACI?
- Hotovou registraci zasílejte na emailovou adresu : theark@seznam.cz

ZA KOHO TEDY MOHU VE HŘE HRÁT?
- Pokud se bavíme o rasové záležitosti, tak je zde navýběr: ČLOVĚK, AUREK, ASPEKT, YUTORIAN, ATRIAŤAN, DRAKOVEC, DRUID, SYLVARI

- Jestli se ptáte na začlenění skupin, tak je možnost: ČLEN PADESÁTKY, KOLONISTA, VYHNANCI, NPC...

CO JE TO NPC?
- Zkratka NPC znamená NON PLAYER CHARACTER. Jde převážně o postavy, které jsou důležité pro hru, ale prozatím si za ně nikdo nechtěl udělat registraci. Pokud ovšem chcete více postav, tak si můžete založit NPC postavu bez registrace, jenom sepíšete její povahu, věk, jméno + příjmení a co dělá jako práci + vzhled.

MOHU POUŽÍT VZHLED ČI POSTAVU Z THE100, KDYŽ JE HRA TÍMTO TÉMATEM INSPIROVANÁ?
- Ano, můžete. Jediná podmínka je, že se nesmí vzhled vícekrát opakovat, proto je důležité projít rubriku "CHARAKTERY" a podívat se zda už tady někdo, za tu postavu či vzhled nehraje. Jinak pokud přizpůsobíte postavu hře, tak nemáme problém, aby tady byla i původní postava ze seriálu.

NEMÁM POSTAVU ÚPLNĚ PROMYŠLENOU, ALE CHCI HRÁT, MOHU SI POSTAVU V PRŮBĚHU PŘEPSAT?
- Pokud si zachováte její základ a nezměníte ji úplně charakterově či vzhledově, ale naopak některé pasáže historie či povahy rozepíšete, tak je to dovoleno, ale informujte o tom prosím Správce, aby měl přehled.

POSLAL/A JSEM REGISTRACI NA MAIL, ALE POSTAVA NENÍ NA WEBU?!
- Občas se stává, že mají e-maily prodlevu mezi odesláním a příjmem + i naši Správci chodí do práce či školy, takže Vás prosíme o trpělivost. Pokud nedostanete do dvou dnů odpověď se schválením či co vylepšit, zkuste ji poslat znovu a nebo upozornit Správce ( Vždy je lepší po odeslání registrace správci napsat do vzkazů ať si všimne dříve )

CHÁPU TO DOBŘE, ŽE LIDÉ NEMAJÍ ŽÁDNÉ SCHOPNOSTI?
- Přesně tak. Lidé jako rasa nemohou mít žádnou schopnost, pokud pro ni chcete něco lepšího, bavíme se ovšem o dovednostech (lhaní, kradení, vnímavost, citlivost atd). Ale plnohodnotnou schopnost mohou mít jenom nadpřirozené rasy.

BUDU DELŠÍ DOBU NEAKTIVNÍ, MUSÍM DÁT NĚKOMU VĚDĚT?
- Ano, napište prosím správcům od kdy do kdy budete nepřítomni ať s tím počítají, pokud se týden či více neukážete na místnosti bez jakékoliv omluvy, bude Vaše postava z webu odstraněna, pro její neaktivitu.

KDYŽ BUDU PRAVIDELNĚ HRÁT, BUDU Z TOHO MÍT NĚCO?
- Kromě zapojování se do hry, utváření děje a dobrého pocitu?! ANO! Veškeré aktivní hráče odměňujeme každý měsíc bodovacím systémem, který slouží pro budoucí vylepšení postavy ( výpis věcí, které si můžete pořídit najdete zde a zde )

KDE SE MOMENTÁLNĚ ODEHRÁVÁ DĚJ HRY?
- Momentálně se prostředí odehrává ve futuristickém městě nesoucí jméno KOLONIE, kterému vládl Dante Darkbloom Morningstar, ale k jeho smůle byl svržen poté, co celý zbytek posádky Archy se dostal na Zem a Khal Berger se dostal k moci a nyní vládne Kolonii pevnou rukou za pomoci Federace, která se snaží pochytat a zabít všechny nadpřirozené bytosti, protože jenom lidská rasa je ta čistá.

KDE ZJÍSTÍM NOVINKY, KTERÉ SE ODEHRÁLY?
- Je více možností, aktuální věci můžete najít na této stránce v levém bočním menu s nápisem "IMPORTANT UPDATES". Jako další možnost můžete projít rubriku "AKTUALIZACE", ale nejvíce doporučujeme sledovat články, které se přidávají do sekce BEHIND THE WALLS, v těchto novinách se zaznamenává veškerá aktivita hry, která je důležitá pro budoucí hry či jenom jde o drby. Další možností je rovněž sledovat náš FACEBOOK.

CHTĚL/A BYCH EVENT PRO SVOU POSTAVU, ALE ABY SE ZAPOJILI I OSTATNÍ, CO PRO TO MÁM UDĚLAT?
- Jestli Vás napadá přímo nějaký event, tak neváhejte a informujte o tom Správce, který si Vás vyslechne a následně s Vámi probere, zda něco takového se hodí do hry či ne. Nebo se s Vámi domluví a poupraví se. Dále stačí už jenom dohodnout datum, kdy to bude vyhovovat všem a s informativním článkem se vše uveřejní na web, záleží na Vás jestli si budete event moderovat sami (tím získáte více bodů) a nebo to za Vás vezme někdo jiný, ale je důležité i tohle se Správcem probrat.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Jak mám hrát?

- Pro hru v místnosti máte hned několik způsobů:
a) využití závorek ( ) - Závorky se využívají v případě, pokud Vaše postava něco zrovna provádí, např. ( jdu po městě a kopu nohou do kamínku)
b) využití uvozovek " " - Uvozovky se využívají v případě, pokud Vaše postava zrovna něco říká, např " Já Ti říkala,že jsem tam šla,ale ty jsi mi to nevěřil"
c) využití hvězdiček * * - Hvězdičky se využívají v případě, pokdu Vaše postava něco zrovna provádí a nevyhovují Vám závorky, např. * jdu po městě a kopu nohou do kamínku *
d) využití bez uvozovek - Vyjádření slov vyřčena Vaší postavou můžete taktéž použít bez uvozovek, např. Říkala jsem Ti, že jsem tam byla ... V tomto případě by bylo vždy dobré dodat jak se v tu chvíli Vaše postava tváří či co dělá
e) využití Ich formy - Ich formu využívejte, pokud Vám vyhovuje psát, co Vaše postava dělá z Vašeho úhlu pohledu jako by jste to byli Vy
f) využití Er formy - Er formu využívejte, pokud Vám vyhovuje psát, co Vaše postava dělá z úhlu pohledu třetí osoby jak to v příbězích bývá

Rozepisujte se!
Nehrajeme na dvou místech zároveň!
Popisujte okolí kolem sebe, co má vaše postava na sobě, jak se cítí, kam jde!
Zavařte své postavě, nemusí se jí neustále dařit!